Anları özel kılanın ne olduğunu anlatmaya bazen kelimeler yetmiyor. Değer ölçüsünün maddeleştiği yerde de bilerek susuyor insan.

Yasemin Coşkun
15.12.2022
Her duygu ve eylemin değeri var olduğu andadır. Çünkü yaşanan en güzel anlar dahi üstünden zaman geçince sıradanlaşan bir anıya dönüşüyor.

Yasemin Coşkun
12.12.2022
Tevekkül, isyan ve umutsuzluk halinin teslimiyete kalbedilmesidir ve bu, aciz bir duruş değil bilakis hedefi olan iyimser bir sabırdır.  

Yasemin Coşkun
01.12.2022
Çocukluğunu özleyecek yaşa geldiğinde anlıyor ki insan, özlediği aslında dünyevi dokunuşların incitmediği duyguları... Çünkülü değil rağmenli bir dilin kullanıldığı, mutluluğun beklenmediği olunduğu, görünenin ardından endişe edilmediği bir dünya nasıl özlenmez ki..

Yasemin Coşkun
24.03.2022
Söz, birkaç harf veya heceden oluşan kelime değildir sadece.
Söz, ruhun kıyısıdır...
Kalp ve zihnin, dilde vücut bulmasıdır.
Söz, acıtan ve iyileştirendir...

Yasemin Coşkun
23.03.2022
Geçmeyeceğini sandığın tüm zamanlardan geçmişken vaktidir şimdi, bugünde kalmayacakmış gibi yaşamaya niyetlenmenin. Unuttuklarını hatırlamanın, ertelediklerini yaşamanın, yok saydıklarını kabullenmenin ve dağıttıklarını toplamanın...

Yasemin Coşkun
12.03.2022
Karşı tarafı kendi menfaatinizin temini için vazifeli olarak gördüğünüz kişi ya da ilişkiden ne 'iyi' olarak bahsedebilir ne de tam bir 'samimiyet' oluşturabilirsiniz. Bu hükmü veren, ilişkiye yüklediğiniz anlamdan ziyade menfaat ölçülerinizdir.

Yasemin Coşkun 
09.03.2022